Spotkanie online z Czcigodną Karuniką 29.10.2023

Witajcie! 🙂

Jako, że zbliża się koniec Vassa, czyli 3 miesięcznego odosobnienia pory deszczowej dla mnichów i mniszek, nasi ukochani zakonnicy buddyjscy będą mogli znowu bez problemu prowadzić dla nas spotkania. Vassa kończy się oficjalnie w pełnię księżyca i jednocześnie jak zawsze Uposatha 28 października. Nasze spotkania na Zoomie z BSWA odbywały się w ostatnią niedzielę miesiąca. Czcigodna Karunika zgodziła się poprowadzić dla nas spotkanie dzień po Vassa, w ostatnią niedzielę października, czyli 29tego października. 🙂

A więc spotkanie odbędzie się w niedzielę 29.10.2023 o godz. 9.00 czasu polskiego. Pamiętajcie, że właśnie w nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu, czyli tą 9.00 będziemy „odczuwać”, jakby była 10.00. 🙂

Tematem spotkania będzie „Przyjmowanie do serca trudnych ludzi”. 🙂

Co miesiąc (pomijając Vassa) spotykamy się z Australijską Sanghą z BSWA (i przyjaciółmi) w ramach współpracy z powstającym Polskim Związkiem Wczesnego Buddyzmu (PZWB) i planowanym pierwszym klasztorem theravady w Polsce w tradycji Ajahna Brahma. Spotkanie potrwa do ok. 11.00.

Zarówno medytacja, mowa Dhammy i sesja Q&A będą tłumaczone konsekutywnie na język polski. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, będzie ono nagrywane i publikowane na kanale YouTube Sasany. Nie trzeba włączać kamerek, prosimy też o wyłączanie mikrofonów, będzie „poczekalnia”, nie będzie hasła.

Linki:
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/84346618501

Prosimy o uprzednie zainstalowanie aplikacji Zoom i zapoznanie się z jej obsługą, do pobrania stąd: https://zoom.us/

Czcigodna Karunika już raz prowadziła dla nas spotkanie, nagranie możecie odnaleźć tutaj:

O oto jej biografia:

Ayya Kārunikā jest obecnie starszą rezydentką klasztoru Santi Forest Monastery, w Nowej Południowej Walii, w Australii i jest mniszką od ponad 12 lat. Pełne święcenia jako bhikkhunī otrzymała w 2014 roku w klasztorze Dhammasara w Zachodniej Australii, gdzie przez ponad dekadę mieszkała i szkoliła się pod przewodnictwem Ayya Hāsapaññi. Była również uczennicą Ajahna Brahma i Ajahna Brahmalego przez ponad dwie dekady. Ayya Kārunikā urodziła się na Sri Lance w 1975 roku, ale od ponad 2 dekad mieszka i pracuje w Australii. Zanim została buddyjską mniszką, była naukowcem z doktoratem z mikrobiologii na Uniwersytecie Murdocha w Zachodniej Australii. Była również kierownikiem projektu przy budowie głównego kompleksu klasztornego Dhammasara (2012-2016) przez lata współpracując z wieloma wolontariuszami. Pomogła również zredagować Kor Wat (zasady domu) dla klasztoru mniszek Dhammasara a obecnie jest zaangażowana w proces redagowania konstytucji dla klasztoru Santi Forest. Jej pasją jest dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat nauk Buddhy, uwielbia pracować z ludźmi, a także wykonywać kreatywne projekty. Ayya Kārunikā potrafi przekazać nauki buddyjskie w sposób praktyczny i zrozumiały dla ludzi w każdym wieku, a podczas swojego pobytu w Santi przeprowadziła wiele jednodniowych odosobnień dla młodzieży i dorosłych.

*

Zapraszamy! 🙂