Najbliższe spotkania z Theravadą Kraków – 4 i 11 marca

Namo Tassa Bhagavato Arahato Samma Sambuddhassa!

Informuję, że 4 i 11 marca będę prowadził medytację, mowę Dhammy oraz odpowiadał na pytania na spotkaniach z krakowską Theravadą.

Spotkania krakowskiej grupy odbywają się w każdą sobotę o 10.30 w Krakowie, w szkole jogi „Sattva”, przy ul. Smoleńsk 22/22. Spotkania trwają do około 13.30.

Tematy poruszane na wydarzeniach mają charakter „serii”, a więc każda kolejna mowa Dhammy/wykład, jest kontynuacją poprzedniej. Dzięki temu, spotkania mają bardziej spójny charakter. Poprzednie mowy z Krakowa możecie znaleźć na tej playliście: https://www.youtube.com/playlist?list=PLW1ALruADBQKCAAlbxNgSCitnb1N1Iz_H

Ogólnym tematem przewodnim są Cztery Szlachetne Prawdy i Ośmioraka Szlachetna Ścieżka. Przyglądamy się tym tematom z jednej strony z perspektywy sutt, a z drugiej w kontekście praktyki we współczesnych czasach i obecnej wiedzy o świecie. Będziemy łączyć więc podejście wczesno-buddyjskie, bazując na suttach oraz interpretować je dodatkowo w kontekście współczesnych realiów.
Spotkania są za wolne datki i może przyjść każdy, nie tylko stali bywalcy krakowskiej grupy medytacyjnej. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

4tego marca (jutro) obiektem rozważań będzie właściwa intencja (sammā saṅkappa). Dzieli się ona na 3 rodzaje: intencję wyrzeczenia czy odpuszczenia (nekkhamma-saṅkappa) intencję wolności od gniewu (abyāpāda-saṅkappa) i intencję braku krzywdy (avihiṃsā-saṅkappa).

11tego marca tematem będzie właściwa mowa (sammā vācā).
Serdecznie zapraszamy!