PLANOWANE WYDARZENIA

Regularne wydarzenia:

  • Każda środa 18.30 – wykład transmitowany i zapisywany na YouTube
  • Każda ostatnia niedziela miesiąca 10.00 – Spotkanie z mnichem lub mniszką z polskim tłumaczeniem – transmisja na kanale YouTube Sasana.pl

Spotkanie online 1.10 – Dhamma tworzy piękno i dobro z rozbitego szkła naszych żyć

Witam serdecznie!

Po przerwie zapraszam Was na kolejne spotkanie Dhammiczno-medytacyjne online.

Tematem tego spotkania będzie: Dhamma tworzy piękno i dobro z rozbitego szkła naszych żyć. Innymi słowy, dzięki światłu słońca Dhammy, błoto staje się pożywieniem dla kwiatu lotosu naszych serc. Jest to podobne do japońskiej sztuki Kintsugi, gdzie za pomącą złota łączy się rozbite części naczynia, jeszcze je upiększając. Jest to filozofia wiążąca się z tym, że nasze zranienia, trudy itd. często tworzą w przyszłości jeszcze większe piękno i dobro…

Na przkyład ktoś uzależniony, kto z tego wyszedł, potem najbardziej potrafi pomóc w tym innym. Ktoś kto przeżył traumatyczną relację ale się z tego wydostał, najbardziej wie, jak z takich sytuacji wyjść, jak tego unikać i jak pomóc w tym innym i tak dalej.

Główną intencją jest przekaz, że taka jest esencja prawdziwej Dhammy. Kiedy jej światło pojawia się w naszym życiu, nieważne jak trudna i bolesna była nasza przeszłość, jeżeli tylko będziemy podążać za jej wskazówkami, wyjdzie z tego coś dobrego i pięknego, wyzwalającego zarówno dla nas jak i dla innych. Jest to uniwersalne prawo natury.

Więcej na spotkaniu. 🙂

Odbędzie się ono na Zoomie 1wszego października 2023 roku. Start godzina 11.00.

Zapisy: napiszcie maila na Piotr.medytacja@gmail.com, że chcecie się zapisać.

Trzeba się zapisać na maila i wtedy wyślę linka do spotkania na Zoomie. Warsztaty potrwają pewnie do około 15.00. W planie: medytacja, mowa Dhammy, sesja pytań i odpowiedzi.

Spotkanie jak zwykle odbywa się za wolne datki.

W momencie rozpoczęcia, wyślę zapisanym linka do spotkania na Zoomie, czyli w niedzielę 1 października o godzinie 11.00. Zapisanym dzień wcześniej wyślę przypominajkę. W miarę możliwości proszę się zapisywać wcześniej niż ostatniego dnia przed warsztatami.

Jest to idealna okazja żeby się trochę poznać, zadać jakieś pytanie itd.

Ktoś mógłby się zapytać: po co przychodzić na warsztaty online, skoro nagrania prędzej czy później i tak trafiają na YouTube? Są cztery główne powody:

^ Pierwszy jest taki, że jest to dobra okazja to wyrażenia wdzięczności względem tego co robię. Podzielenie się jakimś datkiem za warsztaty. : )

^ Drugi powód jest taki, że chodząc na warsztaty mamy bardziej bezpośredni kontakt. Daje to dobre podwaliny, by kiedyś być zaproszonym na przyszłe refugium dhammiczno-medytacyjne, gdyż nie zapraszam na nie osób, których nie znam.

^ Po trzecie rzeczy silniej oddziałują, kiedy przekaz Dhammy i medytacja dzieją się w tym samym czasie. Można też zadawać pytania. Na warsztatach zawsze odpowiadam na wszystkie pytania, czego nie robię w komentarzach na YouTubie.

^ Po czwarte, materiały na YouTube wrzucam w określonych interwałach, więc wizyta na warsztatach to więcej treści i prosto z serca z tej chwili. 

Zapraszam na spotkanie! 

Z Mettą! 

23.09 Prowadzę spotkanie z Theravada Kraków, temat: „Jak doceniać niedoskonałych dobrych ludzi”

Witajcie! 🙂

W tę sobotę 23 września będę prowadził spotkanie z Theravada Kraków. W planie 30 minut medytacji a potem 1 godzina mowy Dhammy, po której będzie krótka sesja Q&A. Tematem mowy Dhammy będzie „Wdzięczność i wyrozumiałość dla niedoskonałych dobrych ludzi”. Będę bazował przede wszystkim na suttcie MN145.

Spotkanie potrwa od 10.30 do około 13.00.

Odbywa się w Krakowie, w szkole jogi „Sattva”, przy ul. Smoleńsk 22/22.

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Do zobaczenia i z mettą! 🙂

Medytacyjna podróż w dźwiękach gongów 24.09.2023 / Yoga Fest Nova Huta

Zaprarszamy na kolejną medytacyjną podróż w dźwiękach gongów w wydaniu „gong duet”. 🙂

Tym razem wydarzenie odbywa się w ramach „Yoga Fest Nova Huta”, czyli festiwalu, który celebruje otwarcie nowej 3ciej lokalizacji Joga Centrum – w Nowej Hucie w Krakowie. 🙂 Festiwal trwa 4 dni i wszystkie informacje o nim możecie znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/events/s/yoga-fest-nova-huta-21-24-wrze/1219645128724446/

Jeśli idzie o nasze gongi, to wydarzenie jak zwykle prowadzę ja (Piotr Płaneta), a część koncertową w duecie zagram z Aleksandrą Baś.

Tym razem kolejna nowość, gdyż do instrumentarium dołączył profesjonalny zestaw mis terapeutycznych Petera Hessa, które jeszcze wzbogacą zarówno muzyczne wrażenia, jak i terapeutyczny efekt wibracji.

To kolejna podróż w dźwiękach gongów (i mis), podczaj której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.
Wydarzenie składa się z trzech części:
1. Medytacji
2. mowy Dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi
3. podróży w dźwiękach gongów (i mis).

Data: 24.09.2023 (niedziela)

Godzina: 18:00 – 21:00

Lokalizacja: Joga Centrum Nova Huta, os. Zgody 7, Kraków

Prowadzi: Piotr Płaneta, oraz na drugim gongu gra Aleksandra Baś
Cena: 85 zł (zapisy przez Joga Centrum)

Gongi i misy dźwiękowe są instrumentami terapeutycznymi, które działają na wielu poziomach: wywołują one falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.

Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong na którym gra Piotr, to duży 100cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Gong Oli jest bardzo podobny, tylko w wersji 80 cm. Dodatkowo zestaw mis dźwiękowych również posiadających certyfikat jakości terapeutycznej Petera Hessa.

Są to bardzo wysokiej jakości gongi i misy, stworzone aby oczyszczać na wielu poziomach. Według joginów, dźwięk gongów oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudzają one ruch prany, rozbudzają ją, czyszczą i harmonizują.

Piotr bazując na swoich własnych doświadczeniach, oraz osób które chodziły na takie gongowe wydarzenia, potwierdza jego potencjalnie intensywne działanie w tej kwestii.

Czasami podczas podróży w dźwiękach gongów ludzie mają naprawdę ciekawe doświadczenia duchowe. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany i nie objawia się to żadnym szczególnym doświadczeniem, gongi i tak oddziałują pozytywnie na jej przepływ.

Dzięki transowemu dźwiękowi gongów, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiej imersji do wewnątrz.

Jeżeli gongi wyzwolą w kimś coś ważnego, po koncercie chętnie pomogę zinterpretować to doświadczenie i dam wskazówki co dalej można z nim zrobić.

Najważniejsze w tym wydarzeniu jest połączenie wiedzy i mądrości płynącej z mowy dhammy, ukojenie, wyciszenie i otwarcie jakie płyną z medytacji, oraz uzdrowienie i pobudzenie energii wywołane przez gongi i misy.
Dzięki temu połączeniu jest to holistyczne duchowe doświadczenie, które może być dodatkowo zaproszeniem do głębszej praktyki medytacji i dhammy.

PLAN WYDARZENIA:

– Przywitanie, medytacja – około 30 minut
– Krótka przerwa
– Mowa Dhammy – 45-60 minut
– Krótka przerwa
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongów i mis oraz chanting – około 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi i możliwość krótkiego pogrania na instrumentach.
Na całość przewidziane jest 3 godziny.

CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Maty są na miejscu.

UWAGA: Przeciwskazaniem do koncertu jest rozrusznik serca.

Na ten warsztat NIE akceptujemy kart MultiSport Plus i OK System.

Rezerwacja miejsca:
Możesz zakupić bilet bezpośrednio w grafiku Joga Centrum:

https://app.fitssey.com/jogacentrum/frontoffice#filters:2023-09-19,0

W imieniu Joga Centrum zapraszamy zarówno na gongi, jak i na inne wydarzenia na festiwalu! 🙂

9.09 prowadzę spotkanie z Theravada Kraków – temat: „Przechwalanie się stanami duchowymi”

Witajcie! 🙂

W tę sobotę 9 września będę prowadził spotkanie z Theravada Kraków. W planie 30 minut medytacji a potem 1 godzina mowy Dhammy, po której będzie krótka sesja Q&A. Tematem mowy Dhammy będzie „Przechwalanie się stanami duchowymi”.

Spotkanie potrwa od 10.30 do około 13.00.

Odbywa się w Krakowie, w szkole jogi „Sattva”, przy ul. Smoleńsk 22/22.

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Do zobaczenia i z mettą! 🙂