Spotkanie online z Ajahnem Mudito 30.07.2023

Witajcie! 🙂

30 lipca w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie online z zakonnikiem buddyjskim związanym z BSWA. Tym razem naszym gościem specjalnym będzie Ajahn Mudito, jeden z uczniów Ajahna Brahma. 🙂

Mowa Dhammy i praktyka medytacji odbędzie się 30 lipca 2023 o godzinie 10.00.

Co miesiąc spotykamy się z Australijską Sanghą z BSWA w ramach współpracy z Polskim Związkiem Wczesnego Buddyzmu (PZWB) i planowanym pierwszym klasztorem theravady w Polsce w tradycji Ajahna Brahma. Spotkanie potrwa do ok. 12.00.

Zarówno medytacja, mowa Dhammy i sesja Q&A będą tłumaczone symultanicznie na język polski. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, będzie ono nagrywane i publikowane na kanale YouTube Sasany. Nie trzeba włączać kamerek, prosimy też o wyłączanie mikrofonów, będzie „poczekalnia”, nie będzie hasła.

Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/84346618501
Prosimy o uprzednie zainstalowanie aplikacji Zoom i zapoznanie się z jej obsługą, do pobrania stąd: https://zoom.us/

Bio Ajahna Mudito:

Ajahn Mudito urodził się w niewielkiej wiosce w północnej Finlandii. Po ukończeniu służby wojskowej udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie chodził do szkoły kucharskiej i przez kilka lat pracował w ekskluzywnych hotelach. Kiedy mieszkał w Nowym Jorku, jego długotrwałe zainteresowanie buddyzmem ewoluowało i zaczął praktykować medytację z rozmaitymi grupami. Poszukiwał swojej drogi u wielu nauczycieli, ale ci których spotykał wydawali mu się albo zbyt wyniośli, albo zbyt nudni.

Pewnego razu jednakowoż „gwiazdy były przychylne”, gdy Ajahn Brahm napisał swoją książkę „Otwórz wrota swojego serca”, a jej promocyjne tournée przybyło do Nowego Jorku. Tam Mudito pokochał Ajahna Brahma i jego proste nauki. Od tamtego czasu podążał za nim. W 2010 roku zamieszkał w klasztorze Bodhinyana, gdzie dwa lata później został wyświęcony na mnicha.

Zapraszamy! 🙂 Z mettą! 🙂