Schronienie w Trzech Klejnotach – warsztaty Dhammiczno-medytacyjne online 9.07.2023

Zapraszam Was na kolejne warsztaty Dhammiczno-medytacyjne online, które odbędą się na Zoomie w niedzielę 9tego lipca.

Tym razem tematem będzie schronienie w Trzech Klejnotach – Buddy, Dhammy i Sanghi.

Jest to temat istotny i piękny, ponieważ tak naprawdę te Trzy Klejnoty to jedyne rzeczy w świecie, które zawsze redukują cierpienie i zwiększają pozytywne stany umysłu. Każdy z nas szukał szczęścia w innych rzeczach, doświadczając że nawet jeżeli jest, to bywa niepełne, nietrwałe, a często musieliśmy za to jeszcze niemało pocierpieć. Na szczęście kiedy mamy schronienie w Trzech Klejnotach, cierpienia których doświadczamy są coraz mniejsze, a nawet doświadczenie światowych relacji jest dużo piękniejsze, pozytywne i bardziej wartościowe.

Niestety dodatkowo żyjemy w świecie, w którym wokół nas dzieje się sporo złego i czasami myślimy, jak tu nie zwariować, czy jest jakieś bezpieczne miejsce, gdzie możemy kierować nasze myśli i działania, ku którym możemy skierować nasze serca?

Z odpowiedzią przychodzą nam Trzy Klejnoty. Czytając nauki Buddy, praktykując je, czyli Dhammę i obcując z Przebudzonymi istotami, nasze życie jest dużo lżejsze, niż w innym wypadku, a nasze serce coraz bardziej wartościowe, pogłębiając nasze duchowe szczęście jak i ułatwiając nasze relacje ze światem. Dodatkowo jest to ulga, która prowadzi na przód i zbliża nas do realizacji najważniejszych celów duchowych.

Podczas warsztatów omówię wszystkie Trzy Klejnoty – nadając jednak prym Dhammie. 🙂 A dlaczego, to opowiem już w trakcie warsztatów. 🙂

Budda mówił „Bądźcie swoją wyspą, niech Dhamma będzie Waszą wyspą” – postaram się zinterpretować te słowa tak, by mogły pomóc też w praktyce świeckim ludziom.

Warsztaty odbędą się online, start 9 lipca o godzinie 10.30. Trzeba się zapisać na maila i wtedy wyślę linka do spotkania na Zoomie. Warsztaty potrwają pewnie do około 15.00. W planie: medytacja, sesja pytań i odpowiedzi, mowa Dhammy, jeszcze jedna sesja pytań i odpowiedzi, medytacja, sesja pytań i odpowiedzi.

Spotkanie jak zwykle odbywa się za wolne datki.

Zapisy: napiszcie maila na Piotr.medytacja@gmail.com, że chcecie się zapisać.

Wtedy wyślę Wam linka do spotkania na Zoomie w niedzielę 9 lipca o godzinie 10.30.

Jest to też idealna okazja żeby się trochę poznać, zadać jakieś pytanie (nawet niezwiązane z tematem przewodnim) etc.

Ktoś mógłby się zapytać: po co przychodzić na warsztaty online, skoro nagrania prędzej czy później i tak trafiają na YouTube? Są cztery główne powody:

^ Pierwszy jest taki, że jest to dobra okazja to wyrażenia wdzięczności względem tego co robię. Podzielenie się jakimś datkiem za warsztaty. : )

^ Drugi powód jest taki, że chodząc na warsztaty mamy bardziej bezpośredni kontakt. Daje to dobre podwaliny, by kiedyś być zaproszonym na przyszłe refugium dhammiczno-medytacyjne, gdyż nie zapraszam na nie osób, których nie znam.

^ Po trzecie rzeczy silniej oddziałują, kiedy przekaz Dhammy i medytacja dzieją się w tym samym czasie. Można też zadawać pytania. Na warsztatach zawsze odpowiadam na wszystkie pytania, czego nie robię w komentarzach na YouTubie.

^ Po czwarte, materiały na YouTube wrzucam w określonych interwałach, więc wizyta na warsztatach to więcej treści i prosto z serca z tej chwili. 

Zapraszam na warsztaty! 

Z Mettą!