Daty najbliższych warsztatów oraz wykładów i ogólnie nowości

Witam serdecznie!

Pisałem o tym, że dam znać, kiedy będą kolejne warsztaty, czy 6 czy 13 listopada. Zdecydowałem, że będzie to jednak 13 listopada.

Powodem jest to, że jeździłem teraz z Bhante Sunyo, czego owoce możecie zobaczyć również na YouTube. Tak dużo ostatnio się działo, że potrzebuję odpocząć po tym wszystkim i zintegrować to, co się już wydarzyło, zanim przejdę do kolejnych warsztatów. Myślę że innym też dobrze zrobi chwila przerwy. 🙂

Z tego samego powodu odpuszczam wykład 5 listopada w sobotę i wrócimy już pełną parą od środy 9 listopada. 🙂 Będzie to dobry czas, byście mogli w tym czasie nadrobić sobie wszystkie nagrania z Czcigodnym Sunyo. Warto to zrobić, bo dał on naprawdę świetne mowy i odpowiedzi na pytania! 🙂 Możecie posłuchuać ich na YouTube w zakładce „na żywo”.

Od 9 listopada do 20stego będą regularnie znowu wykłady, czyli:

– 9 listopada w środę o 18.30 na YT

– 12 listopada w sobotę o 18.30 na YT

[zmiana: jednak potrzebna mi będzie tutaj przerwa]

Ogłoszę powrót do regularnych wykładów 3 lub 7 grudnia.

Wracając do tematu warsztatów, to kolejne odbędą się w niedzielę 13 listopada na Zoomie. Postanowiłem, że zrobimy kontynuację ostatnich, czyli znowu będziemy medytować nad transformoacją pięciu nieczystości (nivarana) w zdrowe stany umysłu (kusala dhamma) oraz studiować sutty dotyczące tego zagadnienia. 🙂 Jedne warsztaty to było zbyt mało, na tak istotne i rozległe zagadnienie, dlatego poświęcimy mu jeszcze jedno spotkanie.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 13.11.2022, start godz. 11.00. Będą trwały do wieczora (nie wiem dokładnie do której godziny), z przerwą obiadową w środku. Warsztaty będą się odbywać online przez Zoom. Celem tego rozwiązania jest intymniejszy kontakt z uczestnikami, niż przez YouTube, byśmy mogli się zobaczyć i usłyszeć i poczuć jak w grupie. 🙂

Zapisywać się można pisząc do mnie maila na któryś z moich dwóch maili (preferuję ten pierwszy, ale drugi też jest OK):

Piotr.medytacja@gmail.com

Piotr@sunyanando.pl

Wystarczy napisać, że ktoś chce się zapisać na warsztaty i podać datę i tytuł warsztatów. Wtedy w dniu warsztatów o godz 11.00 wysyłam linka na Zoom.

Będą zarówno medytacje prowadzone uczące konkretnych technik, bazujących na naukach Buddy (będziemy utrwalać tę formę medytacji, którą praktykowaliśmy ostatnio). Będziemy również czytać sutty i ew. komentarze do sutt, które opisują dokładnie te techniki. Tym razem skupimy się bardziej na suttach, niż na ostatnim spotkaniu.

Koszt za wszelkie takie warsztaty byłby za wolne datki, z „sugerowaną kwotą” 100 pln. Stosuję takie rozwiązanie mało chętnie, ale powodem takiego rozwiązania jest to, że wszystko na YT wrzucam za 100% wolne datki bez żadnej sugestii i chcę by tak pozostało. Jednakowoż czasami jest tak, że wpływy są bardzo małe do tego stopnia, że czasami martwię się, czy będę miał za co żyć, a poświęcam na to wszystko niemało czasu. Tym niemniej nadal jest jak najbardziej OK, jeżeli ludzie przyjdą za darmo na warsztaty i proszę się w tym temacie nie krępować! Liczę na to, że właśnie na warsztaty przyjdą też ludzie którzy po prostu chcą mnie wesprzeć i dzięki temu będę mógł spokojnie działać dalej nie martwiąc się zbytnio i reszta będzie mogła korzystać za darmo.

Kolejne warsztaty będą odbywać się:

Warsztat 2: Medytacja transformująca uciążliwości (nivarana) w zdrowe stany umysłu (kusala dhamma) – niedziela 13.11.2022

Warsztat 3: temat jeszcze do ogłoszenia – niedziela 4.12.2022

Warsztat 4: temat jeszcze do ogłoszenia – niedziela 18.12.2022

Kolejne już w przyszłym roku. 

Nagrania z warsztatów nie będą trafiać na YouTube.

Zapraszam, wszystkiego dobrego dla Was! 🙂