Wdzięczność – warsztaty Dhammiczno-medytacyjne online 4.06.2023

Witajcie serdecznie! 🙂

Kierowany intencją „bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie”, postanowiłem zrobić warsztaty Dhammiczno-medytacyjne dotyczące wdzięczności.

Wdzięczność jest bardzo pięknym stanem mentalnym, gdyż jednocześnie bardzo poprawia nasze poczucie szczęścia, prowadzi do harmonii w relacjach, jak i otwiera nas na szczodrość, a więc pomaga również innym. Dużo lepiej żyje się w świecie, w którym napotykamy prawdziwą wdzięczność, a nie przeciwnie – niewdzięczność.

Sam Budda rzekł, że „Dwa rodzaje ludzi rzadko znajduje się w świecie: tych którzy czynią dobro, oraz tych, których są za nie wdzięczni.”

W związku z tym, chciałbym poświęcić te warsztaty na rozwijanie wdzięczności – zarówno na gruncie mowy Dhammy, jak i medytacji.

Tematy, które poruszymy to:

^ Czym jest prawdziwa wdzięczność

^ Za co i komu warto być wdzięcznym

^ Jak kultywować wdzięczność

^ Jak okazywać wdzięczność

^ Jak medytować nad wdzięcznością (dla mnie jest to forma medytacji z niebiańskim uczuciem „mudita”)

^ O współczesnym problemie braku wdzięczności i roszczeniowości

^ O tym jak wdzięczność rozwija charakter, a jej brak prowadzi do duchowej ruiny

^ Relacja wdzięczności a kammy.

W jakim kontekście wdzięczność przedłuża samsarę, a w jakim prowadzi do Nibbany

Oraz pewnie wiele innych.

Warsztaty odbędą się online, start 4 czerwca o godzinie 10.30. Trzeba się zapisać na maila i wtedy wyślę linka do spotkania na Zoomie. Warsztaty potrwają pewnie do około 15.00. W planie: medytacja, sesja pytań i odpowiedzi, mowa Dhammy i jeszcze jedna sesja pytań i odpowiedzi.

Spotkanie jak zwykle odbywa się za wolne datki.

Zapisy: napiszcie maila na Piotr.medytacja@gmail.com, że chcecie się zapisać.

Wtedy wyślę Wam linka do spotkania na Zoomie w niedzielę 4 czerwca o godzinie 10.30.

Jest to też idealna okazja żeby się trochę poznać, zadać jakieś pytanie (nawet niezwiązane z tematem przewodnim) etc.

Ktoś mógłby się zapytać: po co przychodzić na warsztaty online, skoro nagrania prędzej czy później i tak trafiają na YouTube? Są cztery główne powody:

^ Pierwszy jest taki, że jest to dobra okazja to wyrażenia wdzięczności względem tego co robię. Podzielenie się jakimś datkiem za warsztaty. : ) Ostatnio mam dość ciężką sytuację, więc wsparcie mile widziane.

^ Drugi powód jest taki, że chodząc na warsztaty mamy bardziej bezpośredni kontakt. Daje to dobre podwaliny, by kiedyś być zaproszonym na przyszłe refugium dhammiczno-medytacyjne, gdyż nie zapraszam na nie osób, których nie znam.

^ Po trzecie rzeczy silniej oddziałują, kiedy przekaz Dhammy i medytacja dzieją się w tym samym czasie. Można też zadawać pytania. Na warsztatach zawsze odpowiadam na wszystkie pytania, czego nie robię w komentarzach na YouTubie.

^ Po czwarte, materiały na YouTube wrzucam w określonych interwałach, więc wizyta na warsztatach to więcej treści i prosto z serca z tej chwili. 🙂

Zapraszam na warsztaty! 

Z Mettą! 🙂