Warsztaty dhammiczno-medytacyjne – Równowaga umysłu i jak zdrowo nie brać na siebie tego, co nie jest nasze – 19 marca

Witajcie!

Zgodnie z zapowiedzią, organizuję kolejne krótkie warsztaty dhammiczno-medytacyjne online w niedzielę 19 marca.

Spotkanie zacznie się o godzinie 11.00 i potrwa do około 15.00.

W planie jedna medytacja, sesja Q&A, mowa dhammy i sesja Q&A.

Tematem przewodnim tym razem będzie równowaga umysłu w kontekście tego, jak w zdrowy sporób nie brać na siebie ciężaru tego, co nie jest nasze.

Nie chodzi tu oczywiście o to, by nie pomagać innym, lecz by nie dopuszczać, by destruktywne działania, słowa, zachowania czy energie innych nie wpływały na nas zbytnio negatywnie.

Po pierwsze postaram się skupić na tym, by pokazać, dlaczego zbytnie przejmowanie się i ingerowanie w wiele procesów i sytuacji nie jest zdrowe. Mam nadzieję, że uda mi się przekazać Wam, dlaczego warto czasami po prostu nie robić nic i przejść do swoich działań.

Po drugie postaram się podzielić praktycznymi wskazówkami, jak stopniowo wprowadzać to w życie, by być coraz bardziej odpornym i niewzruszonym na rozmaite trudne sytuacje. Moją intencją jest przedstawić to w taki sposób, by uniknąć też drugiego ekstremum, jakim jest brak współczucia.

Bardzo ważną częścią tego będzie nauka Buddy o podejściu, by przede wszystkim patrzeć na swoje własne czyny, słowa i myśli. By z jednej strony jeśli wymagać, to przede wszystkim od siebie, a z drugiej jeżeli nie my robimy coś złego, to by nie cierpieć z powodu błędów innych… ponieważ jest ich w samsarze niemalże nieskończenie wiele, więc jeśli byśmy tak robili, to w zasadzie zadawalibyśmy sobie niekończące się cierpienie.

Spotkanie jak zwykle odbywa się za wolne datki.

Zapisy: napiszcie maila na Piotr.medytacja@gmail.com, że chcecie się zapisać.

Wtedy wyślę Wam linka do spotkania na Zoomie w niedzielę 19 marca o godzinie 11.00.

Jest to też idealna okazja żeby się trochę poznać, zadać jakieś pytanie (nawet niezwiązane z tematem przewodnim) etc.

Zapraszam! 🙂

Z Mettą! 🙂