Warsztaty dhammiczno-medytacyjne on-line 12.02.2023: metta i zdrowa komunikacja

Witajcie! 🙂

Chciałbym zrobić w lutym jednak warsztaty dhammiczno-medytacyjne on-line na Zoomie.

Zainspirowało mnie do tego to, że sporo osób ma w życiu niemałe kłopoty ze względu na to, że nie rozumieją równowagi między miłującą dobrocią, współczuciem, równowagą umysłu, nie proliferowaniem tego co złe, odcięciem się od toksycznych wpływów itd.

W naukach buddyjskich znajdujemy wiele pouczeń, które mogłyby się wydawać sprzeczne. Z jednej strony Budda mówi, by kochać wszystkich tak jak matka kocha swoje jedyne dziecko. Z drugiej strony mówi, by nie zadawać się z głupcami (niemoralnymi ludźmi) i że zadawanie się z nimi prowadzi do ruiny.

Jak pogodzić te wydawałoby się sprzeczne nauki?

Kolejnym tematem, który chcę poruszyć, jest kwestia zdrowej komunikacji. Na przykład czy mówienie zawsze prawdy jest właściwe, nawet kiedy jest krzywdząca? W jaki sposób mówić, by być prawdziwym, a jednocześnie miłym i pomocnym? Czy powinniśmy wyrażać swoje trudne uczucia, czy zachowywać je dla siebie? Jak to jest w różnych sytuacjach?

Ogólnie zauważyłem, że sporo osób naprawdę nie wie, co powiedzieć w rozmaitych sytuacjach, jak się zachować. Dlatego bez planowania zbytnich szczegółów, chciałbym się przyjrzeć tym tematom i zagadnieniom pokrewnym na mowach podczas tego spotkania.

Dodatkowo jeśli idzie o medytacje, to chciałbym się skupić tym razem mocniej na medytacji metty, współczucia i wdzięczności. Piękna medytacja do praktykowania zwłaszcza przed snem.

Warsztaty odbędą się 12 lutego 2023. Zaczną się o godz. 11.00 i będzie kolejno:

  • Medytacja prowadzona
  • Mowa Dhammy
  • Sesja pytań i odpowiedzi
  • Przerwa obiadowa (od około 14.30-16.30)
  • Medytacja prowadzona
  • Mowa Dhammy
  • Sesja Pytań i odpowiedzi
  • Zakończenie około 19.00

Żeby się zapisać, wystarczy napisać maila na: piotr.medytacja@gmail.com że chcecie się zapisać na te warsztaty. Jedyne co potrzebuję to Wasze imię i nazwisko i informację że chcecie się zapisać. Wtedy w dzień wydarzenia, o godzinie 11.00 wysyłam Wam wszystkim maila z linkiem do spotkania na Zoomie.

Dodatkowo dzień wcześniej wyślę Wam przypomnienie.

Warsztaty są za wolne datki. Po warsztatach podam numer konta dla tych, co będą chcieli mnie wesprzeć.

Każdy może się zapisać i przyjść.

Wszystkiego dobrego i mam nadzieję do zobaczenia! 🙂