Spotkanie online 11.02 – Buddyjska medytacja z oddechem – praktyka i teoria

Witajcie!

Zapraszam Was na kolejne spotkanie Dhammiczno-medytacyjne online.

Tematem tego spotkania będzie: „Buddyjska medytacja z oddechem – praktyka i teoria”.

Moją inspiracją jest głównie lektura książki Grzegorza Polaka „Reexamining Jhanas” w kontekście całej reszty mojej wiedzy o buddyzmie. Dodatkową inspiracją jest samo życie, gdyż medytacja z oddechem w kółko okazuje się niezawodną pomocą w moim życiu.

Prof. Grzegorz Polak w „Reexamining Jhanas” podał moim zdaniem interpretację medytacji z oddechem z anapana-sati sutty, która najbliższa jest przekazowi samej sutty bez dodatkowych naleciałości. Sprawdziłem to z wieloma suttami zarówno teoretycznie jak i w praktyce i faktycznie zarówno teoretycznie ma to ogromny sens, jak i w praktyce sprawia się to bardzo dobrze. 🙂

Na spotkaniu tym razem aż 2 medytacje, byśmy dobrze przećwiczyli tę metodę, a więc plan spotkania będzie następujący:

Medytacja, mowa dhammy, medytacja, sesja Q&A.

Mowa będzie dotyczyć głównie dokładnemu wyjaśnieniu medytacji z oddechem oraz przedstawieniem argumentów, dlaczego dana interpretacja wydaje się najbliższa temu, jak praktykował ją Budda. Wyjaśnię też, dlaczego rozmaite techniki mogą się mieścić w ogólnych szerszych ramach, które znajdują się w suttach. Wyjaśnię jednak które z nich trochę mijają się z esencją. Nie obawiajcie się jednak, że skończy się to stwierdzeniem „wiemy, że nic nie wiemy”, lecz że będziecie mogli po spotkaniu praktykować w pewnej sekwencji (zgodną z suttami), która może Wam pomóc w medytacji jak i w konsekwencji w całym życiu. 🙂

Więcej na spotkaniu.

Odbędzie się ono na Zoomie w niedzielę 11mego lutego 2024 roku. Start godzina 11.00.

Zapisy: napiszcie krótkiego maila na Piotr.medytacja@gmail.com, że chcecie się zapisać.

Trzeba się zapisać na maila i wtedy wyślę linka do spotkania na Zoomie. Warsztaty potrwają pewnie do około 15.30. W planie: medytacja, mowa Dhammy, medytacja, sesja pytań i odpowiedzi (krótsza ze względu na 2 medytacje).

Spotkanie jak zwykle odbywa się za wolne datki.

W momencie rozpoczęcia, wyślę zapisanym linka do spotkania na Zoomie, czyli w niedzielę 11 lutego o godzinie 11.00. Zapisanym dzień wcześniej wyślę przypominajkę. Jak nie dostaniecie przypominajki do godziny 20.00 w sobotę 10 lutego, to znaczy, że z jakiegoś powodu nie jesteście zapisani, więc jak mieliście być, to piszcie wtedy. 🙂 W miarę możliwości proszę się zapisywać wcześniej niż ostatniego dnia przed warsztatami.

Jest to idealna okazja żeby zadać jakieś pytanie itd.

Zapraszam na spotkanie! 

Z Mettą!