Prowadzę 3 najbliższe spotkania z Krakowską Theravadą, 15, 22, 29 kwietnia

Cześć! 🙂

Informuję, że będę prowadził 3 najbliższe spotkania z Krakowską Theravadą: 15, 22 i 29 kwietnia. 🙂

Spotkania krakowskiej grupy odbywają się w każdą sobotę o 10.30 w Krakowie, w szkole jogi „Sattva”, przy ul. Smoleńsk 22/22. Spotkania trwają do około 13.00.

Plan spotkań jest następujący:
– Chwila recytacji
– Medytacja – 45 minut
– Mowa Dhammy połączona z czytaniem sutt – 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi – maksymalnie 15 minut.
– Chwila recytacji na koniec.

Tematem najbliższego spotkania (15.04) będzie kontynuacja wykładów o Ośmiorakiej Szlachetnej Ścieżce i tym razem obiektem rozważań będzie właściwy sposób życia (sammā ājīva). Sposób życia w tym kontekście to ogólna rutyna jaką mamy w życiu, na którą w dużej mierze składa się praca, jaką wykonujemy. Bazując na poprzednich aspektach Szlachetnej Ścieżki, Budda zaleca, by nasza praca była taka, w której możemy praktykować właściwą intencję, właściwą mowę oraz właściwe działanie (omówione na dwóch ostatnich spotkaniach). W skrócie chodzi o to, by nasza praca i styl życia był moralny, byśmy zarabiali uczciwie robiąc coś naprawdę wartościowego, a przynajmniej nie krzywdzącego. Będziemy się temu dużo bliżej przyglądać na mowie Dhammy. Temat jest bardzo życiowy i postaram się go zaprezentować w możliwie ciekawy sposób. 🙂

Kolejne spotkania będą dotyczyć: właściwego wysiłku [samma vayama] (22.04), oraz właściwej pomności [samma sati] (29.04).

Tematy poruszane na wydarzeniach mają charakter „serii”, a więc każda kolejna mowa Dhammy/wykład, jest kontynuacją poprzedniej Dzięki temu, spotkania mają bardziej spójny charakter.

Poprzednie mowy z Krakowa możecie znaleźć na tej playliście: https://www.youtube.com/playlist

Ogólnym tematem przewodnim są Cztery Szlachetne Prawdy i Ośmioraka Szlachetna Ścieżka. Przyglądamy się tym tematom z jednej strony z perspektywy sutt, a z drugiej w kontekście praktyki we współczesnych czasach i obecnej wiedzy o świecie. Będziemy łączyć więc podejście wczesno-buddyjskie, bazując na suttach oraz interpretować je dodatkowo w kontekście współczesnych realiów.
Spotkania są za wolne datki i może przyjść każdy, nie tylko stali bywalcy krakowskiej grupy medytacyjnej. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Serdecznie zapraszamy! 🙂