Odosobnienie z Bhante Sunyo w Oddechowie – 31.10 – 3.11

http://sasana.wikidot.com/

W dniach 30 października od 16.00 do 3 listopada do 15.00, w ośrodku Oddechowo pod Warszawą odbędzie się odosobnienie z Czcigodnym Sunyo, mnichem z klasztoru Bodhinyana, uczniem Ajahna Brahma.
Odosobnienie odbędzie się w Ośrodku Rozwojowym ODDECHOWO (al. prof. Jana Nielubowicza 6, 05-281 Borzymy – więcej informacji na stronie oddechowo.pl/)

Fundacja „Theravada” pokrywa wszystkie koszty związane z pobytem uczestników, zatem odosobnienie jest darmowe! Darowiznę na rzecz fundacji można ofiarować w każdym momencie, nie ma żadnych finansowych uwarunkowań dla osób chcących wziąć udział w spotkaniu.

Jeśli chcesz wziąć udział w odosobnieniu wypełnij kwestionariusz. Wysyłając poprawnie formularz rezerwujesz miejsce na odosobnieniu. Powiadomimy Cię mailowo czy dostałeś/łaś się na odosobnienie, czy na listę rezerwową. Lista rezerwowa oznacza, że jeśli ktoś zrezygnuje i zwolni się miejsce, skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o możliwości wzięcia udziału w odosobnieniu.

KWESTIONARIUSZ:KLIKNIJ TUTAJ

A retreat with Venerable Sunyo, a monk from Bodhinyana Monastery and a disciple of Ajahn Brahm, will be held at the Oddechowo retreat center near Warsaw from Oct. 30 from 4 p.m. to Nov. 3 till 3 p.m. 
The Theravada foundation covers all costs associated with the participants’ stay, so the retreat is for free! A donation to the foundation can be made at any time, there are no financial conditions for those wishing to attend. 

Plan dnia (Schedule)

Niedziela (Sunday) 30.10.2022

16:00 Powitanie (Reception)

18:00 Wprowadzenie (Brief orientation with the Retreat Manager)  19:00 Kolacja (Dinner)

20:00 Mowa Wprowadzająca & Medytacja (Introduction Talk & Guided Meditation)

Poniedziałek + Wtorek + Środa (30-02.11.2022) (Monday + Tuesday + Wednesday)

7.00 – 8.00 Śniadanie (Breakfast)

8.30 Mowa Dhammy & Medytacja Prowadzona (Dhamma Talk & Guided Meditation)

Później (Later) Medytacja siedząca/chodzona (Sitting/walking meditation)

10.40  – 11.15 Lunch

11.30 – 16.50  Medytacja siedząca/chodzona (Sitting/walking meditation)

17.00 –  18.00 Kawa, herbata, soki (Coffee, tea, juice)

18.30 – 19.00 Medytacja Prowadzona (Guided Meditation)

19.00 Pytania i Odpowiedzi (Questions & Answers)

Później (Later) Odpoczynek lub medytacja (Rest time or more meditation)


Czwartek (3.11.2022) (Thursday)

7.00 – 8.00 Śniadanie (Breakfast)

8.30 Mowa Dhammy & Medytacja Prowadzona (Dhamma Talk & Guided Meditation)

Później (Later) Medytacja siedząca/chodzona (Sitting/walking meditation)

10.40 – 11.15 Lunch

12.00  – 13.00 Pożegnanie & zamknięcie (Farewell & closing)

15.00 Wymeldowanie (Check out)

Reguły (Rules):

W trakcie odosobnienia praktykujemy Właściwą Mowę. Staramy się nie przeszkadzać innym w praktykowaniu w ciszy, a zanim się coś powie należy rozważyć czy jest to prawdziwe, czy ma pozytywne konsekwencje i czy jest to właściwy czas, aby to powiedzieć. Nie prowadzimy rozmów na sali medytacyjnej (poza zaplanowaną dyskusją) ani przy posiłkach. 

During the retreat, we practice Right Speech. We try not to disturb others while practicing in silence, and before saying something one should consider whether it is true, whether it has positive consequences, and whether it is the right time to say it. We do not engage in conversation in the meditation hall (except for scheduled discussion) or at meals. 

W trakcie odosobnienia nie korzystamy na terenie ośrodka z telefonów komórkowych, laptopów i innych gadżetów rozpraszających naszą uważność. Telefony najlepiej wyłączyć – w wyjątkowych sytuacjach można wyjść i zadzwonić poza ośrodkiem, wcześniej informując o tym kierownika odosobnienia.

During the retreat, we do not use cell phones, laptops and other gadgets that distract our attention. Phones are best turned off – in exceptional situations you can go and make a call outside the center, informing the retreat manager in advance.

Uczestnicy odosobnienia powinni przestrzegać ośmiu wskazań (aṭṭha-sīla): 

1. Pāṇātipātā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od zabijania żywych istot.

2. Adinnādānā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od brania tego, co nie zostało dane.

3. Abrahmacariyā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od wszelkiej aktywności seksualnej.

4. Musāvādā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od niewłaściwej mowy.

5. Surāmerayamajjapamādaṭṭhānā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od spożywania destylowanych i sfermentowanych trunków, które są przyczyną braku dbałości.

6. Vikālabhojanā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od jedzenia w nieodpowiednim czasie.

7. Nacca-gīta-vādita-visūkadassanā mālā-gandha-vilepana-dhāraṇa-maṇḍana-vibhūsanaṭṭhānā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od tańców, śpiewów, muzyki, oglądania przedstawień rozrywkowych, zdobienia ciała, używania perfum i kosmetyków.

8. Uccāsayana-mahāsayanā veramaṇī-sikkhāpadaṃ samādiyāmi.

Zobowiązuję się przestrzegać podstawy treningu powstrzymywania się od korzystania z wysokich i dużych łoży.
Dojazd:

Urle położone są 70 km od Warszawy. Dostaniesz się do Oddechowa z Warszawy w godzinę samochodem lub pociągiem Kolei Mazowieckich z Dworca Wileńskiego, pociągi jeżdżą co ok. godzinę.

Potrzebujemy Waszego feedbacku. W razie pytań i komentarzy kontaktujcie się na maila: theravada.warszawa@gmail.com

Rezerwacje:

Jeśli chcesz wziąć udział w odosobnieniu wypełnij kwestionariusz. Wysyłając poprawnie formularz rezerwujesz miejsce na odosobnieniu.

Powiadomimy Cię mailowo czy dostałeś/łaś się na odosobnienie, czy na listę rezerwową. Lista rezerwowa oznacza, że jeśli ktoś zrezygnuje i zwolni się miejsce, skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o możliwości wzięcia udziału w odosobnieniu. 

Dla osób które ze względów zdrowotnych nie będą w stanie praktykować szóstego wskazania do soków dodane będą owoce (więcej o tym w mailu potwierdzającym). 

Na odosobnieniu będzie tłumacz (to ja ! 🙂 ), więc wykłady, medytacje prowadzone i sesje pytań/odpowiedzi będą również po polsku.

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia w Oddechowie! 🙂