Medytacyjna podróż w dźwiękach gongów 25.11.2023: „A co jeśli drzewo nie spadnie nam na głowę?”

Zaprarszamy na kolejną medytacyjną podróż w dźwiękach gongów w wydaniu „gong duet”. Tematem przewodnim spotkania będzie wygaszanie lęku, zainspirowane słowami Ajahna Brahma „A co będzie, jeśli drzewo nie spadnie nam na głowę”?

Jeśli idzie o nasze gongi, to wydarzenie jak zwykle prowadzę ja (Piotr Płaneta), a część koncertową w duecie zagram z Aleksandrą Baś.

To kolejna podróż w dźwiękach gongów i mis, podczaj której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.
Wydarzenie składa się z trzech części:
1. Medytacji
2. mowy Dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi
3. podróży w dźwiękach gongów (i mis).

Data: 25.11.2023 (sobota)

Godzina: 18:30 – 21:30

Lokalizacja: Joga Centrum Nova Huta, os. Zgody 7, Kraków

Prowadzi: Piotr Płaneta, oraz na drugim gongu i misach gra Aleksandra Baś
Cena: 100 zł

Gongi i misy dźwiękowe są instrumentami terapeutycznymi, które działają na wielu poziomach: wywołują one falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.

Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong na którym gra Piotr, to duży 100cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Gong Oli jest bardzo podobny, tylko w wersji 80 cm. Dodatkowo zestaw mis dźwiękowych również posiadających certyfikat jakości terapeutycznej Petera Hessa.

Są to bardzo wysokiej jakości gongi i misy, stworzone aby oczyszczać na wielu poziomach. Według joginów, dźwięk gongów oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudzają one ruch prany, rozbudzają ją, czyszczą i harmonizują.

Piotr bazując na swoich własnych doświadczeniach, oraz osób które chodziły na takie gongowe wydarzenia, potwierdza jego potencjalnie intensywne działanie w tej kwestii.

Czasami podczas podróży w dźwiękach gongów ludzie mają naprawdę ciekawe doświadczenia duchowe. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany i nie objawia się to żadnym szczególnym doświadczeniem, gongi i tak oddziałują pozytywnie na jej przepływ.

Dzięki transowemu dźwiękowi gongów, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiej imersji do wewnątrz.

Jeżeli gongi wyzwolą w kimś coś ważnego, po koncercie chętnie pomogę zinterpretować to doświadczenie i dam wskazówki co dalej można z nim zrobić.

Najważniejsze w tym wydarzeniu jest połączenie wiedzy i mądrości płynącej z mowy dhammy, ukojenie, wyciszenie i otwarcie jakie płyną z medytacji, oraz uzdrowienie i pobudzenie energii wywołane przez gongi i misy.
Dzięki temu połączeniu jest to holistyczne duchowe doświadczenie, które może być dodatkowo zaproszeniem do głębszej praktyki medytacji i dhammy.

PLAN WYDARZENIA:

– Przywitanie, medytacja – około 30 minut
– Krótka przerwa
– Mowa Dhammy – 45-60 minut
– Krótka przerwa
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongów i mis oraz chanting – około 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi i możliwość krótkiego pogrania na instrumentach.
Na całość przewidziane jest 3 godziny.

CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Maty są na miejscu.

UWAGA: Przeciwskazaniem do koncertu jest rozrusznik serca.

Na ten warsztat NIE akceptujemy kart MultiSport Plus i OK System.

Rezerwacja miejsca:
Możesz zakupić bilet bezpośrednio w grafiku Joga Centrum

https://app.fitssey.com/jogacentrum/frontoffice

Zapraszamy! 🙂