Medytacyjna podróż w dzwiękach gongÓW 11.06.2023

Witajcie. 🙂 Joga Centrum organizuje kolejną „Medytacyjną podróż w dźwiękach gongów”. 🙂 Co ciekawe, tym razem będziemy grać w duecie na 2 gongi! Pomijając to, forma wydarzenia pozostaje bez zmian. 🙂 Zapisy przez stronę Joga Centrum. Niniejszym zapraszam Was i podaję wszelkie potrzebne informacje:

Mamy radość znów zaprosić Was na medytacyjną podróż w dźwiękach gongów prowadzoną przez Piotra Płanetę, podczas której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.

Co więcej, tym razem w wersji gong duet, gdyż w części gongowej towarzyszyć będzie mu Aleksandra Baś, grając na drugim gongu.

Wydarzenie składa się z trzech części: medytacji, mowy dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi, oraz podróży w dźwiękach gongu.

Data: 11.06.2023

Godzina: 18:30 – 21:30

Lokalizacja: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków

Prowadzi: Piotr Płaneta, oraz na drugim gongu gra Aleksandra Baś

Cena: 120 zł

Gongi są instrumentami terapeutycznym, które działają na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.

Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong na którym gra Piotr, to duży 100cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym. Gong Oli jest bardzo podobny, tylko w wersji 80 cm.

Są to bardzo wysokiej jakości gongi, stworzone aby oczyszczać na wielu poziomach. Według joginów, dźwięk gongów oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudzają one ruch prany, rozbudzają ją, czyszczą i harmonizują.

Piotr bazując na swoich własnych doświadczeniach, oraz osób które chodziły na takie gongowe wydarzenia, potwierdza jego potencjalnie intensywne działanie w tej kwestii.

Czasami podczas podróży w dźwiękach gongu ludzie mają naprawdę ciekawe doświadczenia duchowe. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany i nie objawia się to żadnym szczególnym doświadczeniem, gongi i tak oddziałują pozytywnie na jej przepływ.

Dzięki transowemu dźwiękowi gongów, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiej imersji do wewnątrz.
Jeżeli gongi wyzwolą w kimś coś ważnego, po koncercie Piotr chętnie pomoże zinterpretować to doświadczenie i da wskazówki co dalej można z nim zrobić.
Ma w tym wieloletnie doświadczenie. Najważniejsze w tym wydarzeniu jest połączenie wiedzy i mądrości płynącej z mowy dhammy, ukojenie, wyciszenie i otwarcie jakie płyną z medytacji, oraz uzdrowienie i pobudzenie energii wywołane przez gongi.

Dzięki temu połączeniu jest to holistyczne duchowe doświadczenie, które może być dodatkowo zaproszeniem do głębszej praktyki medytacji i dhammy.

PLAN WYDARZENIA:

– Przywitanie, medytacja – około 30 minut
– Krótka przerwa
– Mowa Dhammy – 45-60 minut
– Krótka przerwa

– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongów i chanting – około 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi i możliwość krótkiego pogrania na instrumentach.

Na całość przewidziane jest 3 godziny.

CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Maty są na miejscu.

UWAGA: Przeciwskazaniem do koncertu jest rozrusznik serca.
Na ten warsztat NIE akceptujemy karnetów, kart MultiSport Plus i OK System.

Rezerwacja miejsca przez stronę Joga Centrum.

Do zobaczenia! 🙂