Enneagram – Triada Umysłu – Aspekty 5, 6, 7

Ze względu na to, że kilka osób prosiło mnie, abym wrzucił kontynuację serii o enneagramie, to wrzuciłem kolejny filmik (i jutro będzie jeszcze jeden). Tym razem omawiam aspekty 5, 6, 7. Muszę przyznać że nieźle się uśmiałem obrabiając to nagranie 😉 Opisując niektóry typy było całkiem zabawnie hoho. 😜😅

Jutro natomiast wrzucę ostatni filmik opisujący aspekty – 8, 9, 1 (2, 3, 4 – był już wrzucony kilka miesięcy temu). Dodam że absolutnie nie wyczerpuje to tematu! Potem będą jeszcze nagrania o skrzydłach, poziomach wewnątrz aspektów i integracje/dezintegracje.

Także nie myślcie proszę, że opis danego typu jest pełnym opisem jakiejś osoby, czy teorii enneagramu, ponieważ każda osoba jest unikalna oraz absolutnie minimalnie jest mieszanką trzech aspektów (głównego typu, skrzydła i kierunku integracji czy dezintegracji), a często nawet większej ilości, bo ktoś może mieć 2 skrzydła, i mieć podwójną integrację lub dezintegrację głównego typu, integrację lub dezintegrację skrzydła etc…

Więc jeżeli ktoś pomyśli że nie da się kogoś „zawężać” do jednego typu to owszem, i twórcy enneagramu byli tego w pełni świadomi i sami mówili że nie ma czegoś takiego jak czysty typ. Te filmiki które póki co wrzucam opisujące aspekty opisują właśnie „czyste aspekty” które w realnych ludziach zawsze są pomieszane z innymi. Ale żeby zrozumieć te mieszanki, trzeba poznać i zrozumieć składowe, z których są stworzone.

Dodatkowo opisy aspektów które przedstawiam są mimo wszystko skrótowe. To są bardzo złożone rzeczy, i jeżeli ktoś chce naprawdę głęboko zrozumieć każdy aspekt to polecam książkę Don Richard Riso & Russ Hudson – Personality Types. Ta książką jest tak gęsta, że w zasadzie nie ma w niej zdania żeby usunąć, przynajmniej przy opisach typów. Także każdy wykład jest skrótem i coś pomija.

Anyway, na prośbę ludzików dla tych których to naprawdę interesuje, wrzucam. 😉 

Z Mettą! ❤🙂