Ajahn Brahmali w Polsce w 5 miastach: 4-10 Maja

Cóż za radufna nowina! 🤩 Na początku maja odwiedzi nas Ajahn Brahmali🥳

Pięć polskich miast – a tym samym pięć lokalnych grup theravady – będzie miało okazję gościć ucznia Ajahna Brahma. Na każdym spotkaniu Bhante poprowadzi medytację i wygłosi mowę Dhammy, po której będzie można zadać mu pytania na tematy związane z praktyką.

☸ Ajahn Brahmali przyjeżdża do Polski, by okazać nam wsparcie w tworzeniu Polskiego Związku Wczesnego Buddyzmu. To już druga jego wizyta w naszym kraju – podczas poprzedniej zawiązano inicjatywę wśród osób zainteresowanych współtworzeniem związku wyznaniowego. Jesteśmy na dobrej drodze do jego powstania!

Gdzie i kiedy spotkacie Ajahna Brahmalego?

🔴5 maja – godz. 18.00 – ŁÓDŹ

aula D207 budynku D Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego w Łodzi, ul. P.O.W 3/5

Szczegóły: FB Theravda Łódź

🟠6 maja – godz. 17.00 – WROCŁAW

sala 2D im. Witolda Świdy, bud. „D”, I piętro Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 we Wrocławiu

Szczegóły: FB @BuddyzmTheravadaWroclaw

🟡7 maja – godz. 17.00 – GLIWICE

Centrum 3.0, Ul. Studzienna 6

Szczegóły: FB @TheravadaSilesia

🟢8 maja – godz. 17.30 – KRAKÓW

Uniwersytet Ekonomiczny, Pawilon-Sportowo Dydaktyczny, ul. Rakowicka 27, sala nr 9

Szczegóły: FB @TheravadaKrakow

🔵9 maja – godz. 18.00 – WARSZAWA

Muzeum Azji i Pacyfiku, Ul. Solec 24

Szczegóły: FB Theravada Warszawa

Zapisy nie obowiązują, spotkania są bezpłatne i będą tłumaczone na język polski. W trakcie będzie można zaopatrzyć się darmowe książki Fundacji Theravada.

🪷O naszym gościu

Ajahn Brahmali urodził się w Norwegii w 1964 roku. Po raz pierwszy zainteresował się buddyzmem i medytacją po wizycie w Japonii, gdy miał dwadzieścia kilka lat. Po uzyskaniu dyplomów w dziedzinie inżynierii, a także finansów, rozpoczął mnisi trening jako anagārika (przestrzeganie ośmiu wskazań) w klasztorach buddyjskich Amaravati i Chithurst w Anglii.

Po zetknięciu się z naukami Ajahna Brahma postanowił kontynuować swój trening w Australii w klasztorze Bodhinyana, dokąd przeniósł się w 1994 roku, a w 1996 został wyświęcony na bhikkhu (mnicha) – Ajahn Brahm został jego nauczycielem. W roku 2015, po 20 latach spędzonych jako wyświęcony mnich, uzyskał tytuł Maha Thera (pāḷi: Maha – wielki, Thera – starszy).

Mnisi z Buddyjskiego Towarzystwa Zachodniej Australii (Buddhist Society of Western Australia) często zwracają się do niego po wyjaśnienia na temat Vinayi (reguły mnisiej) oraz sutt. Bardzo doceniają też jego wykłady dotyczące sutt i języka pāḷijskiego. Jasne i treściwe mowy Ajahna Brahmali sprawiają, że nauki Buddhy stają się łatwo dostępne dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy na spotkania!