28.01 Spotkanie online z Viveką, temat: Ścieżka praktyki

Standardowo w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28.01 chcemy Was zaprosić na spotkanie z Upāsiką Viveką. Mowa Dhammy i medytacja odbędą się na Zoomie, o godzinie 9.00 rano.

Co miesiąc spotykamy się z Australijską Sanghą z BSWA (I ich przyjaciółmi) w ramach współpracy z Polskim Związkiem wczesnego Buddyzmu (PZWB) i planowanym pierwszym klasztorem theravady w Polsce w tradycji Ajahna Brahma.

Zarówno medytacja, mowa Dhammy i sesja Q&A będą konsekutywnie tłumaczone na język polski. Potrwa do godziny około 11.00. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, będzie ono nagrywane i publikowane na kanale YouTube Sasany. Nie trzeba włączać kamerek, prosimy też o wyłączanie mikrofonów, będzie „poczekalnia“, nie będzie hasła.

Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/84346618501
Prosimy o uprzednie zainstalowanie aplikacji Zoom i zapoznanie się z jej obsługą, do pobrania stąd: https://zoom.us/

Biografia:

Upāsikā Viveka to głęboko praktykująca dhammaczarinka, od ponad dwudziestu lat trzyma osiem wskazań oraz żyje i praktykuje w odosobnieniu w Południowo-Wschodniej Australii w Sanktuarium Khemavara – jej miejscu będącym ostoją bezpieczeństwa dla dzikich zwierząt. Viveka jest bardzo inspirującą postacią, ponieważ praktykuje z dedykacją mniszki, pomimo że jest osobą świecka. Jest związana z Dhammą przekazywaną w tradycji Ajahna Brahma. Podzieli się z nami swoimi wglądami.