2.03 Medytacyjna podróż w dźwiękach gongu

Wydarzenie organizowane przez Joga Centrum:

Mamy radość znów zaprosić Was na medytacyjną podróż w dźwiękach gongu prowadzoną przez Piotra Płanetę, podczaj której będziecie mogli doświadczyć stanu głębokiego relaksu, introspekcji oraz uruchomić psychofizyczne procesy uzdrawiania.
Wydarzenie składa się z trzech części: medytacji, mowy dhammy – czyli słów inspirujących nas do bycia lepszymi ludźmi i pogłębiania naszej duchowej drogi, oraz podróży w dźwiękach gongu.

Data: 2.03.2024
Godzina: 18:30 – 21.30
Lokalizacja: Joga Centrum Nova Huta, os. Zgody 7, Kraków
Prowadzi: Piotr Płaneta
Cena: 100 zł
Zapisy: https://bit.ly/42sOIsW

Gong jest instrumentem terapeutycznym, który działa na wielu poziomach: wywołuje on falę akustyczną o szerokim spektrum częstotliwości, których wibracje w szczególny sposób masują ciało fizyczne.

Dźwięk potrafi wejść głęboko w struktury ciała, i poprzez mikro-drgania masuje wszystkie jego komórki. Gong na którym gra Piotr, to duży 100cm tam-tam, stworzony do celów terapeutycznych, zatwierdzony przez instytut Petera Hessa, badający gongi pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w użyciu terapeutycznym.
Jest to bardzo wysokiej jakości gong, stworzony aby oczyszczać na wielu poziomach. Według joginów, dźwięk gongu oddziałuje intensywnie na ciało energetyczne. Pobudza on ruch prany, rozbudza ją, czyści i harmonizuje.

Czasami podczas podróży w dźwiękach gongu ludzie mają naprawdę ciekawe doświadczenia duchowe. Nawet jeżeli świadomość danego człowieka nie odczuwa ruchu prany i nie objawia się to żadnym szczególnym doświadczeniem, gong i tak oddziałuje pozytywnie na jej przepływ.

Dzięki transowemu dźwiękowi gongu, umysł stosunkowo łatwo wchodzi w stan głębokiej imersji do wewnątrz.
Jeżeli gong wyzwoli w kimś coś ważnego, po koncercie Piotr chętnie pomoże zinterpretować to doświadczenie i da wskazówki co dalej można z nim zrobić. Ma w tym wieloletnie doświadczenie. Najważniejsze w tym wydarzeniu jest połączenie wiedzy i mądrości płynącej z mowy dhammy, ukojenie, wyciszenie i otwarcie jakie płyną z medytacji, oraz uzdrowienie i pobudzenie energii wywołane przez gong. Dzięki temu połączeniu jest to holistyczne duchowe doświadczenie, które może być dodatkowo zaproszeniem do głębszej praktyki medytacji i dhammy.

PLAN WYDARZENIA:

– Przywitanie, medytacja – około 30 minut
– Krótka przerwa
– Mowa Dhammy – 45 minut
– Krótka przerwa
– Podróż medytacyjna w dźwiękach gongu i chanting – około 60 minut
– Sesja pytań i odpowiedzi i możliwość krótkiego pogrania na instrumentach.

Na całość przewidziane jest 3 godziny.

CO ZABRAĆ: Luźne ubranie. Maty są na miejscu.

UWAGA: Przeciwskazaniem do koncertu jest rozrusznik serca.

Rezerwacja miejsca: https://bit.ly/42sOIsW